Działanie i wykorzystanie kwasu hialuronowego w zabiegach estetycznych

Wejdź na https://revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym/, aby otrzymać informacje o wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy to biopolimer, który od dziesięcioleci wykorzystywany jest do produkcji kosmetyków oraz w licznych zabiegach medycyny estetycznej. Związek ten ma wiąże znaczne ilości wody, w związku z tym dodawany jest często do peelingów lub kremów nawilżających . Co ważne, kwas hialuronowy występuje w w organizmach ludzi i zwierząt, toteż dość rzadko wywołuje alergię. W medycynie estetycznej z kolei ten związek wykorzystywany jest przeważnie do wypełniania zmarszczek (zarówno płytkich, jak i głębokich), kształtowania owalu twarzy, a także powiększania ust.

Wypełnianie zmarszczek w okolicy ust, nosa oraz brody

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego ma na celu przede wszystkim przyciągnięcie do skóry wody (cząsteczka kwasu potrafi związać blisko 250 cząsteczek wody!), ale również sprowokowanie fibroblastów do produkowania pokaźniejszej ilości kolagenu, a w efekcie doprowadzenie do tego, że skóra odzyska wcześniejszą jędrność. Najpopularniejszym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, głównie tych widocznych blisko ust i nosa (czyli fałd nosowo-wargowych), bruzd przy oczodołach i na brodzie czy poziomych zmarszczek czołowych. Kwas wypełnia przestrzeń pod skórą, co sprawia, że bruzda po kilku minutach jest niedostrzegalna. Do zabiegów wypełniających wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej ustabilizowany, a skutkiem tego o wiele trwalszy. Pozostaje w tkance przez dłuższy okres, dlatego efekty zabiegu są zauważalne nawet przez 2 lata.

Powiększanie ust – zabieg trwający pół godziny

Nie licząc wypełnienia zmarszczek oraz modelowania twarzy, powszechnym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego przeprowadzanym w gabinety medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Decydują się na niego z reguły osoby, których nie zadowala objętość i kształt ich ust lub których usta nie są symetryczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa zwykle blisko trzydzieści minut, wykonuje się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wprowadza się w odpowiednie punkty ust przy pomocy kaniuli, czyli “tępej igły”. Prawidłowo przeprowadzony zabieg skutkuje bardziej regularnymi, jędrnymi, jednak nadal naturalnie prezentującymi się ustami.

Dane adresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]