Nauka języka angielskiego

Najważniejszy z języków europejskich – angielski

Zwracając uwagę na fakt, że język angielski wykorzystywany jest niemal wszędzie (przy kontaktach handlowych, w turystyce, polityce międzynarodowej, a także w życiu codziennym), można powiedzieć, że stał się on bez wątpienia najbardziej znaczącym językiem europejskim. Owa przydatność znajomości tego języka sprzyja otwieraniu się nowych szkół językowych.

Samodzielna nauka angielskiego

Języka angielskiego jest łatwo uczyć się w domu, ze względu na to, że pomoce do jego nauki są szeroko dostępne. Każda księgarnia ma w ofercie książki do nauki tego języka, a także literaturę angielską w oryginalnej wersji językowej. Anglojęzyczna jest też zdecydowana większość współczesnej muzyki a także produkcji filmowych. Język angielski nas otacza nawet jeśli mieszkamy w kraju, gdzie nie jest on językiem urzędowym, nie trudno więc się z nim osłuchać.

Metody uczenia się języka angielskiego

Każda szkoła językowa udostępnia swoim klientom możliwość wyboru z różnych rodzajów kursów języka angielskiego i metod nauczania. Program DIRECT English jest jedną udostępnianych możliwości do wyboru.

DIRECT English jest sposobem szybkiego przyswajania języka. Jest oparty na Metodzie Bezpośredniej, czym nieco przypomina mocno rozpropagowaną na naszym rynku Metodę Callana.

Alternatywnym wyborem jest program GENERAL ENGLISH – nawiązujący do metody komunikatywnej. Przeznaczony jest dla studentów pragnących rozwinąć ogólną, praktyczną znajomość języka, ułatwiającą rozmawianie w wielokulturowym środowisku. Dla większej efektywności zajęcia prowadzone są zazwyczaj przez 2 lektorów: polskiego oraz lektora natywnego, dla którego język angielski jest językiem ojczystym.

Popularnym kursem jest też kurs konwersacyjny, czyli nauka poprzez prowadzenie rozmów w języku angielskim.

Zarówno jedną, jak i drugą metodę nauczania tego języka, a także konwersacje z języka angielskiego oferuje szkoła Archer School. Pełna oferta dostępna jest odwiedzając stronę internetową www.archerschool.pl.