Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Kurs digital painting - dowiedz się więcej o ofercie na https://digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat starają się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Talent do malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, aby znaleźć pracę w branży gamingowej albo filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki do kreowania postaci czy świata przedstawionego korzystają przeważnie z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Znając te realia mnóstwo młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie stara się przyswoić sobie najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – ogromna wolność dla artystów

Istnieje sporo programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że służył głównie jako narzędzie do retuszu fotografii, błyskawicznie został podstawowym softwarem game devów oraz artystów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak między innymi ArtRage, Corel Painter czy Krita, w których przy zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane gwaszem, akwarelą bądź farbami akrylowymi. Digital painting zapewnia twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia niefortunnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy uzupełniać!

Kurs Adobe Photoshop online – więcej niż tylko nauka podstaw funkcjonowania programu

Praktycznie lekcje digital paintingu przebiega w analogiczny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, niemniej jednak by rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a przy tym poznać niezbędne triki wykorzystania pędzli i wszelkie opcje oprogramowania, wypada wziąć udział w kursie prowadzonym przez biegłego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one wyłącznie podstawowych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą kursu.

Dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]