Czy warto uczestniczyć z dzieckiem w zajęciach baby sensory?

Dla najmłodszych zabawa nie jest tylko uciecha – odpowiednio poprowadzona może pobudzać ich rozwój. Opiekuni, którzy chcą rozwijać umiejętności percepcyjne swoich dzieci, powinni zapisać swoje pociechy na zajęcia ogólnorozwojowe.
Zajęcia sensoryczne dla maluchów
Ogólnorozwojowe zajęcia baby sensory to spotkania dla niemowląt, a więc dzieci do 13 miesiąca życia. Pierwszy rok życia jest wyjątkowo ważny dla malucha, ponieważ zachodzi wtedy jego nader silny rozwój fizyczny oraz umysłowy. Na skutek doświadczeń sensorycznych w tkance mózgu dziecka wytwarzają się w tym okresie miliony kolejnych połączeń między neuronami. Tym samym trzeba zapewnić o znaczną liczbę ciekawych atrakcji, oddziałujących korzystnie na rozkwit niemowlęcia. Zajęcia sensoryczne dla najmłodszych prowadzone są w dwóch przedziałach wiekowych – dla dzieci do szóstego miesiąca oraz tych w wieku od siódmego do trzynastego miesiąca życia. Z uwagi na to, iż organizowane są dla niemowląt, trwają nie dłużej niż 60 minut, które podzielone są na fazy zabawy i odpoczynku. W ciągu zajęć niemowlęta angażowane są w szereg aktywności, które stymulują ich zdolności motoryczne, porozumiewania się oraz ich rozwój psychiczny.
Zajęcia muzyczne dla maluchów
Muzyka jest jednym z najlepiej wpływających na rozwój niemowląt bodźców. Za pośrednictwem gry na różnorodnych instrumentach, zarówno małe, jak i kilkuletnie maluchy, rozwijają imaginację oraz czułość na piękno, jak również uczą się zrozumienia tempa. Kontakt z muzyką w okresie niemowlęctwa kształtuje zdolności poznawcze maluchów, co w przyszłości może być przyczyną szybszego nauczenia się zasad matematyki. Zajęcia muzyczne to też wspaniała zabawa z grupą rówieśników. W trakcie spotkań z muzyką generowane są dźwięki na bezpiecznym poziomie głośności. Pod opieką wprawnego w pracy z maluchami instrumentalisty, dzieci nauczą się, iż muzykę można wytwarzać również za pośrednictwem różnych rzeczy.