Szukasz eko gadżetów reklamowych? Zobacz co można zamówić

W ostatnich latach temat ochrony środowiska przeobraził się w jednym z najpoważniejszych zagadnień, poruszanych na forum międzynarodowym. Konieczność modyfikacji naszego postępowania dotyczącego odpowiedzialnego zużycia surowców, powoli przenika do każdej sfery życia, także do świata promocji. W dzisiejszych czasach zarówno małe firmy, jak i ogromne spółki, dokładają starań, żeby być eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę otaczającego nas świata mogą one oznajmić odbiorcom w przeróżny sposób, także poprzez użycie w akcjach marketingowych eko gadżetów.

Z czego wytwarzane są eko gadżety reklamowe?

Ekologiczne gadżety to produkty promocyjne, ale wykonane z materiałów szybko degradowalnych lub powtórnie przetworzonych. Są to także gadżety z tkanin bez dodatków tworzyw syntetycznych, które można używać na co dzień i których posiadacz nie wyrzuci zbyt szybko. Powoduje to, iż ich stosowanie w mniejszym stopniu wpływa na zaśmiecanie środowiska. Do eko gadżetów reklamowych kwalifikuje się także te towary, które wytworzone są z PP, innymi słowy z polipropylenu. Pomimo, że to polimer, łatwo daje się go przetwarzać, z kolei kiedy jest to już niemożliwe, w trakcie jego rozpadu nie są emitowane niebezpieczne gazy.

Ekologiczne gadżety promocyjne – co oferują hurtownie?

Można przypuszczać, iż w ofercie producentów nieczęsto pojawia się szeroki wybór eko gadżetów reklamowych. To założenie jest mylne. Już sama oferta odzieży promocyjnej jest ogromna – nadruki zleca się na koszulkach z bawełny organicznej, w najrozmaitszych krojach (dziecięcych, męskich oraz damskich), jak również w wielu kolorach. Nadruki reklamowe nanoszone są na jutowe czy bawełniane torby, dostępne nie tylko w formie klasycznych toreb z uszami, ale także m.in. plecaków-worków. Inne popularne gadżety tego rodzaju to niewątpliwie długopisy, które wykonuje się ze zrolowanego papieru lub z bambusa, saszetki, ekologiczne puszki z biodegradowalnych polimerów oraz papierowe pojemniki na gorące napoje.