Pochwal się swoją firmą! Zaproś klientów na wirtualny spacer w Google Maps

spacer 360 stopni, wirtualny spacer 3D

Spacery Google to niezwykle popularna forma zwiedzania różnych lokalizacji. Bez trudu w kilka sekund przenosimy się tak np. na ulice Barcelony czy do dalekiego Maui na Hawajach, aby na własne oczy podziwiać rajskie krajobrazy. Dzięki temu sposobowi mamy możliwość nie tylko turystycznie odwiedzać niedostępne zakamarki świata, ale także stworzyć spacer Google po naszej restauracji czy firmie oraz prezentować je potencjalnym klientom. Utworzenie takiego wirtualnego spaceru nie jest ani skomplikowane, ani kosztowne, z kolei wygląda bardzo efektownie i jest efektywne biznesowo. Czym ogólnie są wirtualne spacery Google? Czemu warto ich użyć do reklamy?

Wirtualny spacer Google — na czym to polega?

Spacer Google to możliwość zdalnego odwiedzania lokalizacji z całego świata. Działa to w ten sposób, iż Google wykonuje zdjęcia sferyczne (360 stopni) danego punktu, a w następnej kolejności scala je i umieszcza w własnych mapach. Dzięki temu, po wejściu na daną lokalizację, mamy możliwość rozglądania się dół i w górę, na boki, jak również możemy samodzielnie decydować, w którym kierunku chcemy patrzeć. Pozwala to na uważne przyjrzenie się tej lokalizacji, zupełnie jakbyśmy tam rzeczywiście byli. Możemy też przechodzić kolejne metry i docierać do dalszych punktów mapy — wciąż patrząc we wszystkie kierunki i obserwując otaczający nas świat.

Street View dla firm – użyj go w działaniach marketingowych

Interesującą i coraz popularniejszą usługą jest stworzenie wirtualnego spaceru Google po naszym hotelu, restauracji czy firmie. Przeciwnie do Google Street View, to my zatrudniamy fotografa, który po dotarciu na miejsce robi zdjęcia naszej nieruchomości oraz składa je w wirtualny spacer. Cena usługi zaczyna się od kilkuset złotych (zależy to głównie od rozmiarów nieruchomości) i trwa od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Stworzony wirtualny spacer VR możemy udostępnić w wizytówce firmy w Mapach Google obok standardowych fotografii i dać możliwość obecnym i nowym klientom odwiedzanie naszej firmy, tak samo jak przeglądają np. interesujące miejsca w Google Street View. Samo dodanie wirtualnego spaceru nie jest skomplikowane, nie ma konieczności wnoszenia opłaty za jego utrzymanie, nie licząc rzecz jasna kosztu jego stworzenia, a sam spacer możemy też wstawić na naszą firmową witrynę.

Dlaczego opłaca się stworzyć wirtualny spacer 3D po firmie?

Spacer Google to bardzo efektowny sposób pozwalający na zwiedzenie danego miejsca przez domniemanego klienta. Z pewnością warto stworzyć taki spacer dla naszej firmy w celach marketingowych. Klienci, oglądając nasz hostel, mieszkanie do wynajęcia czy restaurację pozyskają wiele pomocnych informacji, które pomogą im podjąć decyzje o skorzystaniu z naszych usług. Zaczną nas także postrzegać jako profesjonalną markę. Wirtualny spacer Google warto stworzyć nie tylko dla dla klientów, ale również i dla kandydatów do pracy – jeśli oczywiście chcemy zainteresować pracowników nieprzeciętnymi warunkami zatrudnienia. Jednostki, które uprzednio poznają wirtualnie warunki panujące w danej firmie, o wiele chętniej podejmą z nią współpracę. Spacer 360 stopni pomaga w pozycjonowaniu strony oraz promowaniu naszego biznesu w Mapach Google. Wirtualne spacery Google można włączyć na wszelkich urządzeniach, także tych mobilnych.

Dane adresowe:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]