Niesamowite ujęcia z lotu ptaka – filmowanie z powietrza

Ujęcia z powietrza są bezsprzecznie ozdobą każdego filmu. Bez znaczenia, czy rejestrowane są obszary leśne, ulice metropolii czy też tereny nad rzekami bądź jeziorami, z lotu ptaka prezentują się zazwyczaj dużo bardziej widowiskowo niż z poziomu gruntu. Nie może dlatego dziwić, że filmowanie z powietrza jest nieraz stosowane przez autorów różnych produkcji – zarówno tych niezależnych, jak i komercyjnych. Do niedawna ich sfilmowanie było bardzo uciążliwe i kosztowne – wiązało się z użyciem odpowiedniego ekwipunku oraz nieodzownością wydzierżawienia śmigłowca bądź samolotu. Dzisiaj jednak filmowanie z powietrza jest znacznie mniej kosztowne i dość proste pod kątem logistycznym – wystarczy zastosować do tego drona. Co powinniśmy wiedzieć wybierając profesjonalistę, który nagra dla nas takie filmy? Dlaczego warto zdecydować się na takie filmy?

Co zareklamujesz dzięki filmowaniu z powietrza?

Filmowanie z powietrza to metoda, którą pomyślnie używa się w różnych projektach marketingowych. Świetnie sprawdza się w filmach promocyjnych. Nieistotne jest to, czy idzie o kilkuminutowe spoty, czy też kilkunastominutowe, dłuższe obrazy. Zdjęcia z powietrza mogą stanowić większość klipu (a w wielu sytuacjach wręcz jego całość) lub też go urozmaicać. Filmy zawierające takie zdjęcia nadają się do reklamy najróżniejszych obszarów biznesu – zarówno niedużych inicjatyw, jak i sporych przedsięwzięć. Znakomicie spełnią swoje zadanie także w promowaniu działań samorządów (w szczególności, jeśli chodzi o filmy adresowane do turystów i informujące o rozbudowie infrastruktury) bądź organizacji zajmujących się ochroną przyrody. Filmowanie z powietrza to też najlepszy sposób na to, by zademonstrować stopień zaawansowania i skalę różnych inwestycji – na przykład przemysłowych, budowlanych bądź drogowych.

Filmowanie z powietrza – jak znaleźć specjalistę obsługującego drona?

To, jak będą wyglądały klipy zawierające zdjęcia wykonywane z drona zależy w znacznej mierze od zdolności operatora sprzętu. Sporo informacji na temat jego kwalifikacji, a także jakości drona i zamontowanego w nim aparatu, przekażą nam klipy, które ta osoba do chwili obecnej przygotowała – przeważnie mamy możliwość obejrzeć je online. Sterujący sprzętem rejestrującym winien dysponować też świadectwem kwalifikacji operatora drona (UAVO), poświadczający jego zdolności i upoważniającym do legalnego prowadzania lotów komercyjnych poza zasięgiem wzroku (BVLOS) oraz w zasięgu wzroku (VLOS).