Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, żeby była ona popularna wśród użytkowników . Lecz co można zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dobrze wykonana optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Jak przeprowadzić optymalizację ?

Właściwie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej tekstów i obrazów. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinny one jednak pojawiać się co drugie słowo. Dokonując optymalizacji grafiki musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu wysokich wyników wyszukiwania i podnosi popularność serwisu. Optymalizując stronę należy pamiętać o tym, że ma być ona przyjazna dla użytkowników.