Wakacje inne niż wszystkie – aktywne wyprawy w góry

Aktualna oferta aktywnych wakacji dla singli.

Wyróżnia się dwie kategorie ludzi: ci, którzy czas wolny lubią spędzać na błogim lenistwie i ci, którzy w każdy urlop pragną zrobić coś nowego, czego dotychczas nie przeżyli. Z myślą o takich osób biura turystyczne sporządzają atrakcyjne oferty wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – czy warto?

Aktywne wycieczki to sumiennie zorganizowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy pragną zobaczyć różne zakątki świata oraz naszego kraju z kompletnie innej perspektywy. Plan takich wypraw jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których zwykły turysta nie doświadczy z pozycji wygodnego fotela na balkonie dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych wrażeń to również wspaniała szansa, aby przyswoić sobie przydatne kwalifikacje, bowiem często wiąże się ze instruktażami nieodzownymi do poznania mechanizmów przeżycia na określonym obszarze. Na wyprawie w góry można między innymi dowiedzieć się, jak posługiwać się rakami i czekanem czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci poznają podstawy survivalu, jak również tego, jak postępować w groźnych sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, a więc np. podczas lawiny. Należy również dodać, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi zadaniami wymagającymi zaufania i kooperacji pomiędzy członkami grupy, co może skutkować nawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Aktywne wyprawy – gdzie można się wybrać?

Najciekawsze wyprawy, które będą wymagały od nas znakomitej kondycji fizycznej, to najczęściej wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie w rozmaitych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i wejść 4 główne szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Babią Górę i Trzy Korony. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą Etnę, miejscowe parki narodowe i przespacerują się uliczkami zachwycających miast tej wyspy – Katanii, Palermo oraz Trapani. Ale Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez większych przeszkód poradzą sobie również w trakcie wyprawy do Namibii bądź do Nepalu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]