Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

Potrzebujesz więcej wiadomości o wycieczce w Alpy? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Polscy sympatycy gór, którzy poznali już dokładnie każdą marszrutę w w Karpatach, w Sudetach i w Górach Świętokrzyskich, nierzadko zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i wertują oferty wypraw w inne europejskie łańcuchy górskie. Szereg z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie przypuszczalnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Podstawowe informacje o Alpach

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem parę europejskich krajów, m.in. Austrię, Włochy, Liechtenstein oraz – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt w Europie, a więc Mont Blanc, nazwany także Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe szczyty, o pokonaniu których fantazjują alpiniści ze wszystkich stron świata, to np. Nordend – 4609 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. czy Liskamm – 4527 m n.p.m., a także inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Trzy Szczyty Lavaredo lub szczyty grani Grandes Jorasses. Alpy dzieli się na niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – wybierz te odbywające się w małych grupach

Jakie wyprawy w Alpy oferują krajowi organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest kilka intrygujących ofert skierowanych do miłośników gór o przeróżnym poziomie zaawansowania. Ci, którzy nie mieli uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyli już odpowiednie umiejętności narciarskie i utrzymują odpowiednią wydolność fizyczną, mogą zapisać się na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla osób zaawansowanych przygotowane są wyprawy na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można podwyższać swoje umiejętności. Tym, kładą nacisk głównie na wymiarze szkoleniowym, rekomendujemy dziesięciodniowy Projekt 6000, który ma na celu naukę podstaw bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Największym atutem takich wypraw jest to, że odbywają się w małych, maksymalnie 7-osobowych grupach, co sprawia, że każdy z partycypantów może liczyć na pełną uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy okaże się wspaniałym przeżyciem, przynoszącym dumę z przezwyciężania własnych ograniczeń, jak również rozpalającym ochotę na więcej.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]