Górskie wycieczki inne niż wszystkie – skitury

Jesteś zainteresowany pełną ofertą skitur? Nie zwlekaj! Skieruj się na https://tinyurl.com/yxgf8l5n.

Większa część turystów wyruszających w góry zimą, jedzie tam przeważnie jedynie po to, by oddać się białemu szaleństwu na nartach bądź na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Intensywne, jednak przynoszące wiele satysfakcji skitury

Turystyka narciarska przeżywa aktualnie swój boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już banalnego relaksu w górskim domu i okazjonalnego zjazdu z przepełnionych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, decydują się na doświadczanie ich piękna w trakcie stosunkowo intensywnych, lecz dających mnóstwo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak zalecana wyłącznie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy poznali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Wymaga też posiadania lekkich butów oraz nart.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie najpopularniejszymi destynacjami wśród miłośników skitur są niewątpliwie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie poradzą sobie nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni jedynie do wypadów organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przebyć łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam wspaniałe warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal położony na wysokości ponad 4 tyś. m n.p.m. Osoby zaciekawione udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś trasa okaże się właściwa do zdobytych przez nie umiejętności, mogą zwrócić się o poradę instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]