Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Wszystko, co warto wiedzieć o pięknych miejscach w Małopolsce, znajdziesz na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc często z trudem można odnaleźć się w gąszczu wiadomości o najciekawszych zabytkach oraz najnowszych eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Strona o atrakcjach w Małopolsce – niezbędne informacje i wirtualne spacery

Żeby pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o pokazach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której migiem odnajdą muzea i zabytki, kempingi, motele i hotele, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miastach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Z kolei dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. piękno parków krajobrazowych i narodowych, regiony agroturystyczne oraz zamek na Wawelu.

Serwis o ciekawych miejscach Małopolski dba także o zagranicznych podróżników

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych tatrzańskich miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku hiszpańskim, włoskim oraz niemieckim, francuskim. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie Małopolski. Niezwykle wartościowa dla obcokrajowców jest również podstrona Rozmówki, gdzie poznają popularne słowa i zwroty, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie pobytu w Polsce.

Dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego