Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Dowiedz się więcej o WordPress złośliwe oprogramowanie.

WordPress stał się w ostatnich latach tak modnym CMS-em, iż ilość stron i sklepówinternetowych działających z jego wykorzystaniem szacuje się w tej chwili na miliony. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony postawione na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerów. W razie zainfekowania strony, potrzebne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie infekcji z WordPressa?

Logowanie na stronę jest uniemożliwione? Wpisy zmieniły się nie przez Ciebie? Na witrynie pojawiły się przekierowania do obcych Ci adresów? A może ze strony rozsyłany jest spam? To raptem kilka z potencjalnych oznak wskazujących na zawirusowaną stronę. W takiej sytuacji konieczne jest błyskawiczne działanie w celu usunięcia powodu infekcji, a następnie przywrócenia strony internetowej do właściwego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa często wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy każdego dnia parają się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron www na tym systemie zarządzania treścią, wobec tego czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach hakerskich należy zlecić specjalistom od tego typu działań.

Jak przebiega usuwanie infekcji ze strony www?

Specjaliści zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych wykonują wnikliwy przegląd baz danych oraz plików strony. Analizują pliki wp-config i htaccess, a także kod użytych na stronie wtyczek i szablonów. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które obniżą zagrożenie kolejnych infekcji. Jeżeli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie było powodem włączenia strony do wykazu wykluczeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa eksperci podejmują także niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z tego typu rejestrów. Cykliczne aktualizowanie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek jest szczególnie istotne, ponieważ eliminacja wszelkich skutków zainfekowania nie daje pewności, iż taka sytuacja nie przydarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]