Google doradza, jak zatrudnić firmę SEO

Skieruj się na https://www.youtube.com/watch?v=rlw0BTQOFow, aby odnaleźć wskazówki jakie są cechy dobrej agencji SEO.

Jeśli posiadasz swój biznes i tworzysz dla niego stronę www, na pewno z czasem myślisz nad tym, co zrobić, by była ona widoczna jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Wiadomo wszak, iż współcześnie obecność w sieci jest jedną z podstaw sukcesu, ponieważ to właśnie stąd szereg klientów po raz pierwszy dowie się o twojej ofercie. Jak więc zatrudnić solidną firmę SEO? Rekomendujemy wsłuchać się w podpowiedzi specjalistów.

Jak wybrać rzetelną agencję SEO? Google przyszykowało o tym film

Nie można zaprzeczyć, że cały sektor usług SEO, a więc działań, których celem jest optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki, pojawiła się i bezustannie rozkwita w zasadzie tylko za sprawą Google. Pomimo występowania innych opcji, jak przykładowo Rambler, Baidu czy też DuckDuckGo, w dalszym ciągu najważniejsze są pozycje zajmowane w wyszukiwarce firmy z Mountain View. Każdy zatem, kto chce być widocznym w sieci, musi spróbować powalczyć o swoją pozycję na pierwszej stronie w Google. W przypadku usług, w których konkurencja jest mocna, najczęściej jest to skomplikowane bez wsparcia fachowców z firmy SEO. Google postanowiło pomóc osobom, dla których koncepcja SEO jest czymś zupełnie nowym, i przygotowało krótki film o tym, jak rozpoznać rzetelną firmę SEO.

Podstawowe cechy solidnej agencji SEO

Maile Ohye, pracownik, Google z przeszło 10-letnim stażem, w prosty sposób wyjaśnia, jak zatrudnić solidną firmę SEO, wymieniając wśród podstawowych cech m.in.:

  • zadbanie o całościową widoczność strony www, a nie wyłącznie pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania na pojedyncze słowa kluczowe,
  • udzielenie stronie wsparcia technicznego oraz prowadzenie działań nad zwiększeniem jej użyteczności,
  • stały monitoring stanu strony i cykliczną analizę jej statystyk,
  • zdolność estymacji budżetu i czasu niezbędnego do zakończenia zakładanych wdrożenia,
  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od dokładnego audytu strony.

Przedstawicielka firmy Google wskazuje również, że solidna agencja SEO w żadnym razie nie obieca rewelacyjnych rezultatów z dnia na dzień, bowiem optymalizacja strony internetowej jest procedurą długofalowym, w szeregu przypadków dającą zauważalne efekty dopiero po paru miesiącach działań.