Filtr w Google za nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są najważniejszym motywem, przez który na witrynę online może zostać nałożony ban od Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych poważnych kar?

Unikaj nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie nadmiernej liczby fraz kierujących ruch na naszą witrynę internetową. Manipulują one pozycją portalu w wyszukiwarce i przez to łamią reguły naturalnego linkowania stworzone przez grupę Google. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące stosowane są pod postacią wpisów sponsorowanych przepełnionych sztucznymi frazami. Szerzy się też proces wymiany linków, co jest nielegalne. Gdy nieprofesjonalne metody zostaną wykryte, strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się nagłym obniżeniem jej pozycji w przeglądarce, nawet o 50 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Trzeba podkreślić, że gdy na witrynę będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo walczyć o odtworzenie normalnej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest niestety niezwykle pracochłonny i nie zapewnia całkowitego sukcesu. Jeśli chcemy zwiększyć prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – zasięgnijmy porady specjalistycznej firmy pozycjonującej. Fachowcy momentalnie zidentyfikują rzeczywistą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google warto zlecać tylko renomowanym firmom.