Audyt SEO – gruntowna analiza strony internetowej

Jeśli chcesz zlecić audyt SEO Kraków, skieruj się tu.

Audyt – jak definiuje internetowe wydanie Słownika Języka Polskiego PWN – to kontrola spółki, przedsiębiorstwa czy firmy pod kątem różnych aspektów, np. organizacyjnych i finansowych, jak również analiza możliwości rozwoju. Co, biorąc powyższe pod uwagę, oznacza zatem audyt SEO? Jest to drobiazgowa analiza strony www, oceniająca różne jej aspekty, jak prędkość ładowania się witryny, hierarchię nagłówków, kod strony, tytuły i opisy meta i wiele mniej i bardziej istotnych elementów. Oprócz samego wykazania błędów i nieprawidłowości, w rzetelnym audycie SEO powinny znaleźć się także instrukcje odnośnie rozwiązania wymienionych problemów.

Audyt SEO analizuje stronę www pod kątem treści na stronie, zgodności ze normami W3C, użyteczności, a także prawidłowości kodu. Ponadto sprawdzane jest także, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, aby wskazała ona wszelkie nieprawidłowości na stronie i – co istotne – zaproponowała działania, które pozwolą je naprawić.

Ile trzeba poczekać na płatny audyt SEO?

W sieci można znaleźć mnóstwo stron i narzędzi, dzięki którym natychmiast i bez ponoszenia żadnych kosztów wykonuje się audyt SEO strony internetowej. Atuty takiego rozwiązania? Cena oraz szybkość. Argumenty przeciw? Długo by wymieniać. Dema czy też bezpłatne narzędzia z niewielką paletą funkcji, są niedoskonałe. Jeżeli już przyuważą jakieś nieprawidłowości na stronie, to zazwyczaj nie wszystkie. Dużo problemów (m.in. w kodzie) dostrzec można tylko w czasie analizy wykonanej przez specjalistę w danym obszarze, a nie algorytm.

Na audyt SEO wykonywany przez agencję oczekuje się z reguły od tygodnia do około miesiąca. Okres na przygotowanie analizy powinien zostać określony w umowie zawartej z firmą, która podjęła się jego przeprowadzenia. Audyt w wersji płatnej umożliwia wykrycie wszystkich kluczowych błędów ukrytych na stronie. Jeżeli strona była utworzona na platformie typu Shoper czy Magento bądź na darmowym szablonie, to błędów do naprawienia może być wiele. Kiedy strona powoli się ładuje i ma wręcz zerową widoczność na ważne dla klienta frazy, to również są to oznaki, iż zamówienie w zewnętrznej firmie SEO audytu jest dobrym rozwiązaniem.

Audyt SEO – co pokaże, jeżeli będzie przeprowadzony starannie

Uważnie zrealizowany audyt SEO może wykryć mnóstwo wad witryny, między innymi:

 • brak bądź niewłaściwe połączenie z narzędziami Google (przykładowo Google Search Console),
 • przyczyny niskiej widoczności strony na słowa kluczowe,
 • faktyczna liczba zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępnością witryny dla botów wyszukiwarek,
 • jakość kodu witryny,
 • nieprawidłowości w hierarchii nagłówków,
 • niska jakość treści na stronie,
 • nieprzetłumaczone wersje językowe strony,
 • brak metadanych,
 • błędy w wersji mobilnej strony, takie jak nieprawidłowe wyświetlanie się jakiś elementów,
 • brak bądź źle wypełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • niska prędkość ładowania się strony w wersji mobilnej i desktopowej

.

Dane adresowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]