Wyprawa w Himalaje – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Wycieczka w Himalaje - ta niebywała oferta Was usatysfakcjonuje.

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to wiele czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć także o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są polem zmagań najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas zatem popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Problemy powoduje również samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejnym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednakże, iż te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bowiem nierzadko organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]