Wycieczka na Kilimandżaro dla pasjonatów górskich trekkingów

Na http://tinyurl.com/y6eb4tuj znajdziesz więcej szczegółów o Kilimandżaro wycieczka.

Wspinaczka na górskie szczyty to pragnienie wielu globtroterów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Niezapomnianych przeżyć bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto wziąć w niej udział?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m nad poziomem morza. Globtroterów wabią zwłaszcza możliwość ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, kurczące się już lodowce, jak również malownicze widoki. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Shira, Mawenzi oraz Uhuru. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymusza właściwe przygotowanie się – z uwagi na dużą wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, a kapryśna pogoda sprawia, że zdobycie masywu stanowi znaczne wyzwanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą wyróżniać się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dziennie.

Co należy wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się też zaopatrzyć się w leki zmniejszające zagrożenie rozwoju malarii. Przed rozkwitem choroby ochroni także właściwa profilaktyka – używanie środków odpędzających owady, a także zakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]