Trekkingi – nie tylko dla alpinistów

Zainteresowany trekkingi Himalaje? Skieruj się tutaj

Chodzenie po wysokich szczytach utożsamiamy zwłaszcza z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów zbędne są najczęściej specjalistyczne umiejętności – w różnych górach poprowadzono wszak szlaki, z jakimi poradzi sobie każdy miłośnik gór – jeżeli oczywiście będzie wyposażony w właściwe akcesoria, czyli kijki zapewniające stabilność na nierównych szlakach i buty z odpowiednią podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach niezbędna okaże się też pomoc dobrego instruktora, który pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc będzie on niezbędny? W których górach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych szlakach

Trekkingi są niekiedy organizowane w bardzo technicznym terenie, co powoduje, iż potrzebne stają się sprzęty umożliwiające przejście szlaku. Najistotniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, bo zapewnią przyczepność nawet na ośnieżonych szlakach – a na wysokich szczytach spotkać je można także wiosną. Na wysokich podejściach pomocny okazuje się również czekan. Do korzystania z tych narzędzi potrzebne są odpowiednie umiejętności – dlatego nieobyci klienci na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, który powie nam, jak bezpiecznie przejść szlak.

Najczęściej wybierane miejsca na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej ciekawych miejsc na świecie, a te zazwyczaj okazują się niedostępne dla większości gości. Najchętniej prowadzone są w najwyższych pasmach – polscy górołazy chętnie wybierają pobliskie Tatry, a poza tym do Włoch oraz na skandynawskie fiordy. Sporym zainteresowaniem w gronie fanów trekkingu szczyci się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mają szansę zaś wybrać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam na przykład w okolicach Everestu i Broad Peak.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]