Rafting po Dunajcu – aktywnie zwiedzaj Pieniny

Relaks na rzekach kojarzy nam się najczęściej ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróżowania znana w naszym kraju od ponad wieku i nadal znajduje nowych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednakże poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on znacznie większych wrażeń niż spływ, a przy tym umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się widokami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting na Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści decydujący się na rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich spływów dopasowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie jednak umiejętność pływania i obsługi wioseł, zyskana przykładowo w kajaku lub kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, że spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Aby bez przeszkód stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej formie i lubić aktywne, także nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują oszałamiające widoki. Spływ po Dunajcu to idealna okazja do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca przynależą bowiem do najbardziej interesujących krajobrazowo regionów Polski, a – można powiedzieć – i Europy. Rafting po Dunajcu to również wspaniała opcja dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem szlak obfitujący w wiele przeszkód i meandrów dostarczy wielu niezapomnianych emocji.