Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Kliknij w to miejsce, jeśli interesuje Cię korzystna oferta wypraw.

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, wspaniałe widoki, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, że turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych szlaków sprawia, że każdy – również absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może natomiastprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane trudności mogą stać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach należy skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie znaczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Największą popularnością wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, jednakże ze względu na wysoki stopień trudności i duże koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na taki wyjazd. Dużo tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]