Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Więcej informacji o Dolomity trekking znajdziesz tu.

Pasjonaci aktywnego wypoczynku z pewnością poznali już większość szlaków trekkingowych w naszym kraju, które zlokalizowane są w Karkonoszach, w Bieszczadach oraz w Tatrach. Niewątpliwie budzą one zachwyt, aczkolwiek osoby często praktykujące ten rodzaj sportu po jakimś czasie pragną zasmakować ekscytacji płynącej z wypraw po mało znanym sobie terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w Polsce, jeżeli można podziwiać imponujący krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne skalistych grani, stromych turni i baszt skalnych

Dolomity, czyli masyw górski położony całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się pokaźną ilością skalistych grani, baszt skalnych i turni, które w czasie dnia przez padający na nie blask słońca zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najurodziwszych pasm górskich starego kontynentu (jeśli nie całego świata!), nic więc dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI w. wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują niezwykle spadziste stoki, wiele urwisk i wysokie pionowe skalne ściany, wytyczono w nich też dużo prostych tras krajobrazowych, z którymi poradzą sobie turyści mający jakieś doświadczenie w trekkingu.

W Dolomitach spędzisz też aktywnie zimę

Początkujących miłośników trekkingu bez wątpienia urzeknie przeprawa przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po szlakach, które zostały wyposażone w mocne liny asekuracyjne. Harmonogram wypraw tego rodzaju jest tak opracowany, aby członkowie grupy mieli czas na naukę zasad asekuracji oraz procedur przemieszczania się po takiej trasie. Zaznajomieni z górami i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po trasie na Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla większości osób fizycznie bardzo trudna, jednak ten, kto będzie w niej uczestniczył zapewne będzie ją pamiętał przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić także aktywnie zimę, przemierzając mało spadziste obszary na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na grupę Dolomiti di Sesto oraz szczyt Averau.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]