Czym są trekkingi i kto może wziąć w nich udział?

Wyprawy trekkingowe dla początkujących - na tej stronie sprawdzisz pełną ofertę.

Wyprawy w góry mogą przybierać wiele postaci. Od krótkich przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By podjąć się tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Aczkolwiek za nieraz olbrzymi wysiłek zyskujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i podziwiania nieziemskich widoków.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni poziom trudności do swojego doświadczenia

Poziom trudności jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają trzy stopnie trudności wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do intensywnego wysiłku. Kolejny poziom trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej i przynajmniej elementarnej praktyki w górach – chociażby w Tatrach. Ostatni stopień to wycieczki dla jednostek ze świetną sprawnością, znajomością charakteru wysokich gór i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, jak również niebojących się trudnych warunków biwakowania w ciągu długiej wędrówki.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o pozostałe góry Europy, szerokim uznaniem szczycą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, wschodnia część Karpat, Góry Przeklęte na Bałkanach, jak również Alpy. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki powinny zaś spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]