Myślisz o inwestowaniu? Rozważ zakup sztabek złota

Więcej szczegółów o sztabie złota.

Zakładanie lokat lub po prostu odkładanie pieniędzy na koncie bankowym nie jest dzisiaj tak zyskowne jak parę lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez banki, ale też i powszechniejsza świadomość, że nie inwestowane środki przynoszą zysku sprawiły, że Polacy poszukują strategii, które pozwolą ich oszczędnościom przynosić w przyszłości dodatkowy dochód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a szczególnie – sztabki złota.

Czy sztabka złota to pewna lokata?

Z góry trzeba dobitnie podkreślić, że lokata pieniędzy w złoto w sztabkach to wieloletnia inwestycja. Złoto przeważnie nie poddaje się większym i mniejszym zawirowaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz destabilizacja gospodarcza i polityczna nierzadko podbija jego wartość. Oczywiście można spostrzec wahania w jego ceny, jednakże badając jej historyczny wykres łatwo można dostrzec, iż z czasem idzie ona w górę. Dlaczego? Od wieków ilość tego metalu dostępna na rynku utrzymuje się mniej więcej bez zmian. Kiedyś służył on jako uniwersalny środek płatniczy, dzisiaj jest w szerokim zakresie wykorzystywany w medycynie, przemyśle chemicznym oraz elektronice, jak również – nadal na ogromną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Pomimo, że pozyskiwanie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu użytego np. do produkcji urządzeń elektronicznych (jak piloty do TV albo odtwarzacze CD) jest nieraz nieopłacalny, w związku z tym zapotrzebowanie na złoto pozostaje na wysokim poziomie i przewiduje się, iż przez następne lata trend ten nie powinien się zmienić.

Złote sztabki – kogo stać na taką lokatę?

Słysząc o inwestycji oszczędności w złoto w sztabkach gros inwestorów natychmiast oszacuje, że to nie dla nich, przez duży koszt. Jednakże sztabki złota są wytwarzane w licznych rozmiarach, wobec tego praktycznie każdy może pozwolić sobie na inwestycję jakiejś części oszczędności w ten metal. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 10 g, 2 g, a nawet 1 g. Takie drobne sztabki są wręcz świetnym pomysłem na prezent. Zasobniejsi inwestorzy, posiadający większy kapitał raczej kupują się na cięższe sztaby złota o wadze 50 g, 250 g, jak również 1 kg. Wypada jednakże wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, wybierając większą sztabkę kupujemy złoto po zdecydowanie niższej cenie. Po drugie, nie można rozłamać odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Zatem należy zamawiać złoto w sztabkach o różnej wadze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie podzielone na mniejsze sztabki.

Dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]