Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Szukasz więcej wiadomości dotyczących tego, jak działa mass collect? Zajrzyj na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji płatności masowych od klientów. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom indywidualnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest de facto niesłychanie prosta. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi unikalnego numeru rachunku, który staje się zarazem jego symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest pomocne tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest ogromna grupa klientów, a więc np. w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych, a także wszelkich branżach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przypisanie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem dokonali oni wpłaty (tradycyjny przelew, przelew z karty albo przelew pocztowy). Wykorzystanie mass collect łączy się także z szybszym księgowaniem przelewów aniżeli podczas księgowania ręcznego, a jednocześnie eliminacją możliwych omyłek, jakie mogą wyniknąć w trakcie tej czynności.

Łatwiejsze monitorowanie wpływających należności – o zaletach mass collect

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili proponowane we wszystkich bankach (mają ją m.in. PM Bank i ING Bank Śląski) warto zastanowić się nad jego zastosowaniem w przedsiębiorstwie, również takim, które każdego miesiąca wystawia mniej niż setki faktur. Stosowanie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a tym samym kontrolowanie na bieżąco wpływających należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co z czasem skutecznie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]