Kredyty frankowe a pomoc kancelarii prawnej

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują polisolokaty lub kredyty we frankach . Zakres usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest bardzo szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, a także spłaconych i wypowiedzianych. Dodatkowo są to także postępowania o zmniejszenia salda zadłużenia, zwrot gotówki czy unieważnienie umów.

Pomoc frankowiczom – jaką wybrać kancelarię?

Należy zdecydować się przede wszystkim na kancelarię, która prowadziła już sprawy posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom i prowadziła spory z bankami, takimi jak Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Bank Polska oraz Bank Millennium. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest najważniejsze podczas wyboru kancelarii specjalizującej się w kredytach frankowych? Istotne, by pierwszym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek innych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przejrzenia wymagają również inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria powinna służyć merytoryczną wiedzą i wsparciem, jak również pomocą w przygotowywaniu różnego typu dokumentów: zawezwania do próby ugodowej, reklamacji, pozwu i innych.

Kredyty frankowe – pozew przeciwko bankowi

Dobrze przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach i chce go np. przewalutować, powinna poszukać profesjonalnej pomocy w opracowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za nieobowiązujące, a nawet – w szczególnych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.