Kredyt obrotowy – garść podstawowych informacji

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które pragną je rozwijać, muszą inwestować w kupno nowoczesnych urządzeń oraz maszyn. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać kredyt obrotowy.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe kierowane do rolników mają w obecnie obecnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że nierzadko kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z większymi kosztami albo zawierają nierentowne dla klienta warunki, więc nie zalecamy tego rozwiązania.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do koniecznego minimum. To także dla niemałej grupy rolników okazuje się naprawdę dużą zaletą, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale też właściciele firm. Kredyt ten można przeznaczyć na dotowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam wyszukać kredyt idealnie dopasowany do potrzeb oraz wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nagłe wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać swoją działalność lub spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są błyskawicznie, bez zbędnych formalności i utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.