Działanie i zalety kantoru internetowego

Szukasz szczegółowych informacji o pełnej ofercie wymiany walut on line? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na https://nordiqa.com/kantor-internetowy.html.

Jeszcze parę lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w pobliskiej placówce bankowej lub w kantorze – te ostatnie w dalszym ciągu funkcjonują hipermarketach oraz w galeriach handlowych! Aczkolwiek w błyskawicznie transformującej się rzeczywistości, klienci chcą wymieniać waluty bez przymusu ruszania się z domu i po niższych kosztach, wskutek tego właśnie utworzono kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jak funkcjonuje kantor online?

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest tak samo proste jak tradycyjnego kantoru. Klient loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów online jest w głównej mierze to, iż wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, najczęściej z minionego dnia. Następnym i bardzo znaczącym plusem kantorów online są niższe spready niż te oferowane przez instytucje bankowe i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może skutkować naliczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie przewyższają 2%. Kantory online oferują także kilka specjalnych usług lubianych przez użytkowników, np. mają opcję transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez nabywcę dniu czy też takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wówczas, gdy ustalony przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku).

Doceniasz wygodę w dyspozycji pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla wszystkich ceniących sobie komfort i znaczną autonomię w dyspozycji pieniędzmi. Korzystają z nich również kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej oraz osoby zatrudnione bądź uczące się za granicą. Lecz nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy został on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.