Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Szukasz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie wynajmu szalunków Kraków? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na abcszalunki.pl/wynajem/

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często robione są z drewna, jednak można zaobserwować również wersje zrobione ze stali, a czasem również plastiku. Innymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na wypracowanie wymaganych efektów. Niestety z uwagi na duże ceny nie zawsze ekipy remontowe posiadają własne szalunki. Kiedy będą potrzebne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wynająć – tym bardziej, że wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich ekip?

Zakup własnych szalunków będzie dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, są one do tego niezbędne. Jeżeli jednak wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej firmy, warto rozważyć atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy w roku będzie bardziej korzystne niż ich kupno. Warto nadmienić także o funkcjonalności, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować poważne koszty.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, która firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki będą solidne oraz praktyczne. Naprawdę istotna okaże się też dbałość o klienta – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować opóźnienia. W przypadku wahania się warto z kolei wejść do sieci, by sprawdzić, co o ofercie danej firmy sądzą wcześniejsi kontrahenci.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]