Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Potrzebujesz podpory stropowej? Koniecznie odwiedź ten adres.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się je wykorzystuje? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich zastosowanie

Pośród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy wariant stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu cementem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną rolę pełnią też drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala korzystać z nich w różnych sytuacjach. Standardowo na rynku dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się dużą wytrzymałością, są także proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy wykonywane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się znakomitą jakością, przemyślaną konstrukcją oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w niekorzystnych warunkach. Aktualnie wiele firm budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]