Piaskowiec elewacyjny – kolory, struktury i zastosowanie

Piaskowiec elewacyjny to surowiec masowo stosowany w budownictwie. Dominuje nie tylko jako element dekoracyjny w środku budynków, ale także na zewnątrz. Co dokładnie przesądza o jego możliwościach? Sprawdźmy to.
Kiedy używany jest piaskowiec elewacyjny?
Piaskowiec elewacyjny jest bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym w przypadku budowy lokali mieszkalnych oraz ich ścian zewnętrznych. Występuje w wielu odmianach kolorystycznych – od jasnego, przez żółty aż po miedziany. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie barwami, strukturą i rodzajem – możemy dostać płytki gładkie, nieregularne, błyszczące, o łamanych krawędziach. Niektóre rodzaje piaskowca mienią się delikatnym blaskiem, dzięki użyciu mieszanek innych minerałów. Z tego też powodu piaskowiec znakomicie sprawdza się w jako element dekoracyjny – w domach, na tarasach i jako element elewacyjny. Stanowi doskonały składnik na podjazdy, mury ogrodzeniowe, a nawet wykończenie posesji.
Piaskowiec elewacyjny jest doskonały w ekstremalnych warunkach
Kluczową właściwością piaskowca jest jego ogromna niewrażliwość na szkodliwe czynniki środowiskowe. Płyty elewacyjne są w stanie wyglądać estetycznie przez nawet 20-30 lat. To surowiec w 100 proc. naturalny, który nie podda się działaniu niskich temperatur, intensywnych opadów i będzie stanowić wielki atut dla naszej nieruchomości. Na rynku występuje wiele wariantów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych krajowych, jak i importowanych z Indii.