Nowoczesne okna drewniane

Szukasz okien drewnianych Limanowa? Kliknij tu

Okna drewniane przez lata były najczęściej stosowanym rodzajem okien. Później zostały zastąpione przez te wyprodukowane z tworzyw sztucznych, ale dziś znów doceniamy ich atuty. Odpowiednio zrobione i zadbane okna drewniane są w stanie bowiem posłużyć co najmniej tyle lat co okna z PCV, przy czym ich zakup pochłonie porównywalną sumę. Oprócz tego w poszczególnych sytuacjach ich wykorzystanie jest konieczne – niekiedy po prostu nie sposób postawić na jeden z nowszych typów. Kiedy zatem należy ich użyć? Z jakich materiałów są robione?

Okna drewniane – drewno

Okna drewniane wytwarzane są jedynie z wybranych gatunków drewna. Aktualnie najchętniej wykorzystuje się sosnę, jesion i dąb. Z uwagi na odporność na wilgoć oraz słońce, wytwórcy stolarki okiennej coraz chętniej sięgają po drewno spoza Starego Kontynentu – meranti, mahoń oraz teak. Te drugie są trochę droższe, lecz powinniśmy zdać sobie sprawę, że wymagają rzadszych napraw oraz łatwiej znoszą eksploatację w ekstremalnych warunkach. Dla sporej liczby klientów ich zaletą jest również to, iż nierzadko prezentują się korzystniej niż modele wykonane z krajowych rodzajów drewna.

Okna drewniane – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Okna drewniane mogą być używane jako alternatywa dla modeli z PCV – są w porównaniu z nimi tańsze, a sprawdzą się równie dobrze. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, bywają też wykorzystywane podczas rewitalizacji wiekowych posesji. Wykorzystanie innych surowców będzie bowiem skutkować trudnościami w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – kończącymi się również dużymi karami finansowymi.

Dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]