Kiedy zastosowanie szalunków jest konieczne?

Szukasz szalunków Kraków? Sprawdź abcszalunki.pl

Szalunki to to konstrukcja mająca charakter tymczasowy, którą zazwyczaj wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona także z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna cechującego się niższą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego rodzaju postępowanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej nazywa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje pożądany kształt. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Wykorzystując szalunki, można też efektywnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, gdy wylana mieszanka odpowiednio stężeje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje wypełniony właściwie dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmowane są dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zwiąże. W przeważającej liczbie przypadków niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki wykonywane są na przykład w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu kolumn ogrodzeń oraz sufitów żelbetowych. Cechują się więc naprawdę szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy niezbędne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są także specjalne dźwigary oraz podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że małe firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takiej sytuacji wyjściem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w dostarczaniu ekipom budowlanym dźwigarów, mocowań oraz sklejki.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]