Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Sklejkę szalunkową zamówisz na http://tinyurl.com/y4ttkkhq

Deski szalunkowe to kluczowy komponent szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jednak na ogół wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem wybudować domy z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Kiedyś w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny w dzisiejszych czasach używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – zazwyczaj z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi często stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Spółki budowlane posiadają zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z częściami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma oferuje również wynajem innych elementów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]