Poznaj rolę radców prawnych w zakresie prawa pracy

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie prawa pracy, tak od strony pracodawcy, jak i pracownika. Nasza działalność koncentruje się nie tylko na toczeniu spraw sądowych, ale też na doradztwie w obszarze bieżącego stosowania prawa pracy.

Prawo pracy – rola kancelarii prawnej

Reprezentując Pracodawców, najczęściej pomagamy im w opracowaniu wszelkiego typu dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego trwania, jak i rozwiązania. Udzielana przez nas pomoc prawna ma nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te etapy, ale także uchronić ich przed sporami sądowymi z pracownikami. Zdajemy sobie sprawę, iż wraz z rozkwitem prowadzonej działalności gospodarczej, respektowanie prawa pracy jest coraz większym wyzwaniem. Dlatego też naszym priorytetem jest działanie w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skoncentrować się na prowadzeniu biznesu, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – radca prawny w roli pełnomocnika Pracownika

Nierzadko występujemy w roli pełnomocnika Pracownika. Na tym etapie o wiele częściej nasza praca polega na prowadzeniu spraw sądowych dotyczących nawiązania stosunku pracy, niezasadnego rozwiązania umowy o pracę lub chociażby nadgodzin. Bezsprzecznie wymaga to od nas zupełnie odmiennego zaangażowania, ponieważ tego typu sprawy charakteryzują się znacznymi trudnościami na tle postępowania dowodowego. Tym samym przekonanie sędziego do uznania racji Klienta staje się sporym wyzwaniem.