Wisiorki srebrne – duży wybór

Szukasz srebrnych wisiorków? Sprawdź wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej stosowanych przez artystów surowców. Nie może to dziwić – jest plastyczne, świetnie się prezentuje i cechuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Detergenty dla srebra okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy zatem stosować ich do pielęgnacji biżuterii, a w czasie prania ręcznego koniecznie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne lub pierścionki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od wewnątrz delikatnym materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro nie najlepiej reaguje też na styczność z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci barwę lub zmieni kształt. Przed schowaniem do szkatułki kilku ozdób, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką tkaniną albo włożyć do plastikowej torebki.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra powinniśmy użyć letniej wody z solą – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego odpowiednie będą także wódka, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy używać delikatnych ścierek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.