Uniwersalne i ponadczasowe – srebrne kolczyki

kolczyki srebrne, kolczyki ze srebra, srebrne kolczyki

Srebro to najbardziej lubiany przez producentów biżuterii materiał. Nie może to rzecz jasna zaskakiwać, gdyż rzeczywiście posiada wiele zalet. Koszty jego zakupu są o wiele niższe niż złota, a jest metalem szlachetnym, co oznacza, że nie koroduje i długo zachowuje swoje właściwości. Srebrne kolczyki są oprócz tego lubiane z uwagi na bezpieczeństwo ich używania – znacznie zmniejszają wszak ryzyko wystąpienia infekcji. Jako iż są bardzo interesującą opcją dla poszukujących uniwersalnej i solidnej biżuterii, dobrze powiedzieć parę zdań na temat tego, w jakich miejscach je kupować i jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – gdzie kupować?

Wyobraźnia projektantów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich każdy wyszuka propozycje dla siebie – zarówno fani sprawdzonych rozwiązań, jak i kobiety, które wolą raczej eksperymentalne projekty. Przed wyborem konkretnych kolczyków dobrze więc zorientować się, co proponują nam poszczególne sklepy. Najlepszym rozwiązaniem na pewno będzie zakup online – zwłaszcza, kiedy zamierzamy wybrać niebanalne projekty srebrnych kolczyków.

Konserwacja srebrnych kolczyków

Mimo wielu plusów, srebro ma także gorsze strony. Najistotniejsze jest to, że srebrne kolczyki po paru latach ciemnieją. Możemy tego uniknąć często myjąc je odpowiednimi środkami oraz trzymając w bezpiecznych pojemnikach. Pod żadnym pozorem nie używajmy jednak do ich pielęgnacji zwykłych płynów, bo potrafią zniszczyć delikatny metal.