Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, kolczyki z cyrkoniami

Podczas dzieła tworzenia biżuterii artyści niezwykle często wykorzystują prawie wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Stanowią one olśniewający dodatek, a równocześnie mają one ogromny wpływ na cenę obrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pozwolić sobie na klejnoty z prawdziwego zdarzenia wśród posiadanych ozdób. Znaleziono naturalnie także alternatywne rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi naturalnie w przyrodzie są produkowane całkowicie syntetycznie. Z powodu podobnych właściwości oraz wyglądu jest prawie najlepszą alternatywą dla diamentów. Przeważnie cyrkonia jest bezbarwna, ale okazy zawierające niestandardowe substancje mogą posiadać wszystkie odcienie lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli gdzie wykorzystuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie na długi czas zadomowiły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, mają one oczywiście również inne przeznaczenia. Wykorzystuje się je przykładowo w medycynie (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), do określania pH w ekstremalnych temperaturach albo też przemyśle. Swego czasu, przez posiadane właściwości wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas najbardziej popularna postać cyrkonii, czyli biżuteria, nabyć ją można na przykład za pomocą internetu.