Srebrne kolczyki

kolczyki srebrne, kolczyki srebrne serduszka, srebrne kolczyki

Kolczyki są najbardziej popularnym, a także najczęściej noszonym (nie tylko przez kobiety) dodatkiem. Popularność zapewne zawdzięczają dużej różnorodności wzornictwa, materiałów i możliwości noszenia. Kolczyki są noszone od zawsze i trudno sobie bez nich wyobrazić garderobę współczesnej kobiety. Najpopularniejsze są prawdopodobnie kolczyki srebrne, antyalergiczne, naturalne i zawsze piękne.

Z jakiego srebra tworzy się kolczyki

Najczęściej spotkać możemy tradycyjny sposób wykończenia metalu, czyli srebro o próbie 925 wypolerowane na wysoki połysk o charakterystycznej jasnej barwie. Bardzo efektowne jest również też srebro rodowane pokryte cieniutką warstwą tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii blask białego złota i dodatkowo chroni metal przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest również srebro szczotkowane o intrygującej matowej powierzchni i srebro oksydowane w kolorze grafitu.

Rodzaje zapięć

To, jakie zapięcie wybrać w kolczykach zależy od upodobań osoby, która je będzie nosić. Na rynku dostępne są dwa rodzaje zapięć – bigle i sztyfty, które z kolei występują w różnych odmianach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Mnogość rodzajów zapięć pozwala nam tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]