Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

srebrna biżuteria, biżuteria srebrna sklep internetowy

Jest z ludźmi od tysięcy lat i mimo pojawienia się różnych nowatorskich wzorów, naprawdę mało ewoluowała. Biżuteria nadal pełni identyczną funkcję – jest swoistą dekoracją ciała, a także umożliwia wyrażenie swojego charakteru. Nic zatem zaskakującego, że biżuterię równie chętnie zakładają panie oraz mężczyźni, dzieci i dorośli, ludzie z różnych grup społecznych. Niezależnie od tego, jakie wzory lubimy, prawie za każdym razem biżuteria jest produkowana z tych samych materiałów – najczęściej ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria bywa tak często kupowana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, żeby wytrzymały przynajmniej pięć dekad?

Zdrowa srebrna biżuteria

Głównym plusem srebrnej biżuterii okazuje się niewątpliwie fakt, iż jej używanie daje szansę ustrzec się wielu schorzeń. Srebro jest antyseptyczne, więc zakładanie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które w ostatnim czasie przekłuły ciało. Nie możemy zapomnieć również o jego wyglądzie, który idzie w parze ze stosunkowo niewielkimi cenami.

Jak dbać o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma sporo lat, jednak należy prawidłowo je pielęgnować. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – nietrudno ją porysować lub zmatowieć w zetknięciu ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria powinna również być czyszczona w wodzie z denaturatem czy amoniakiem. Należy trzymać ją w pudełku z delikatną wyściółką – unikniemy tak zarysowań.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]