Pierścionki z ametystami

Zobacz, gdzie zamówić biżuterię z ametystami

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, na przykład: Indiach i Kanadzie. Ze względu na swoją wyjątkową fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Biżuteria z ametystu miała swoją znaczącą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystem, a w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się znany papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, ale również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i zapomina o problemach. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własne zdanie.