Cechy różnych typów zapięć srebrnych kolczyków

Dowiedz się, gdzie kupić kolczyki srebrne

Wybierając kolczyki trzeba wziąć pod uwagę nie tylko surowiec wykonania, ich wygląd oraz kształt, ale też na zapięcie. Poniżej przedstawiamy zwięzłą listę często spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najszerzej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie zapewnia duża wygodę noszenia i częstokroć jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Felerem tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Równie popularny jak tradycyjny bigiel, jednak prościej go założyć, dzięki rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Na co dzień używa się ich przy bardziej wartościowych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie postanowili nie przekłuwać uszu. W dzisiejszych czasach właściwie sporadycznie stosowane.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu w ciepłe dni, kiedy nie nakładamy szali, czapek czy ubrań z dużym kołnierzem.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, z reguły złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Tego typu kolczyki wykorzystywane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma niewielką szansę rozpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Tego typu kolczyki sprzedają się najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku niewielkich kulek oraz cyrkonii.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]