Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Poszukujesz lampworków? Sprawdź www.bizutik.pl

Z pozoru przywodzą na myśl barwne słodycze. Lampworki, gdyż o nich mowa, to charakterystyczny typ koralików wykonywanych z gorącego szkła. Kiedyś były produkowane samodzielnie – szkło rozgrzewano z wykorzystaniem zmodyfikowanej lampy naftowej, stąd też określenie perły lampowe. Obecnie także możemy wykonać je w domu, ale bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy się na to zdecydować? Do których kreacji szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich wytwarzania stosuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem płomienia rozgrzewa się, a to umożliwia danie mu rozmaitych form. Paski gorącego szkła nawijane są na pręcik, przez co każdy koralik ma otwór w samym środku – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do produkcji broszek lub wisiorków.

Przy których kreacjach lampworki będą najlepiej się prezentowały?

Kolorowe lampworki doskonale dopasowują się do codziennych kreacji. Szczególnie dobrze łączą się z koszulkami z zabawnymi nadrukami, barwnymi swetrami i coraz chętniej noszonymi tenisówkami. Nie znaczy to jednak, iż będą dobrze wyglądały jedynie przy tego typu ubraniach – to tylko kwestia pomysłowości.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]