Tabliczki informacyjne w urzędach i nie tylko

Znajdź tabliczki informacyjne.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Na co dzień możemy nie doceniać ich roli, ale powodują one, że przestrzeń jest zorganizowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze. Zobaczmy w takim razie gdzie możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz jakie pełnią role.

Tabliczki informacyjne – umieszczane przy drzwiach

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które umieszczono na budynkach, takich jak bloki, biurowce, szkoły, komendy policji. Przyczyniają się do tego, że z łatwością wyszukamy właściwe miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na murach nieruchomości, gdyż bardzo często możemy je też zauważyć w środku. To bardzo duża grupa oznaczeń, które najczęściej pełnią funkcję ochronną, ale również stricte komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie właściwego pomieszczenia lub urzędnika w wielkich budynkach – w urzędach w hallu wiszą tabliczki z numerami wydziałów. Szukasz referatu nieruchomości czy wydziału paszportowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to wyjątkowo szybko. Równie ważne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska pracowników, które umieszczane są przy wejściu do pokoju. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – ochrona zdrowia i życia petentów

Tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez odpowiednie ustawy, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Pokazują drogi ewakuacyjne, wskazują tzw. palarnie, komunikują o zasadach korzystania z wind w czasie pożaru. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, istnieją również fachowcy ds. BHP, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z solidnych surowców (np. aluminium), niejednokrotnie posiadają właściwości fluorescencyjne, a ich montaż jest bardzo szybki.

Dane adresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]