Wsparcie dla przedsiębiorstw – oprogramowanie magazynowe

Współczesny magazyn powinien być prowadzony w sposób przemyślany i sprawny. Kierowanie procesami przebiegającymi w przedsiębiorstwie znacząco upraszczają programy logistyczne. Jak technologia może pomóc firmie?

Program WMS – znajdź optymalny system

Oprogramowanie WMS produkowane przez firmę DataConsult w nowoczesny sposób wspomaga współczesne przedsiębiorstwa i pomaga im płynnie administrować przepływem towarów przez magazyn. Na szczególną uwagę zasługują programy logistyczne takie jak Expert WMS, Expert WMS Smart i Centrum logistyczne oraz program Magazynier. System Expert WMS aktywnie wspomaga procesy magazynowe i logistyczne – od chwili przyjęcia i lokalizacji towaru, aż do przekazania go klientowi. Oprogramowanie magazynowe umożliwia administrowanie towarem pod względem numeru partii oraz kierując się datami ważności. Za pośrednictwem systemów klasy WMS możliwe jest lokalizowanie towaru, konfekcjonowanie i inwentaryzacja produktów, jak również obsługa kodów kreskowych – zarówno własnych, jak i obcych. Z kolei innowacyjny program magazynowy ExpertAR optymalizuje i automatyzuje procesy dzięki wykorzystaniu technologii okularów rozszerzonej rzeczywistości.

Kiedy warto zainwestować w program do zarządzania magazynem?

Magazynowy system informatyczny może znacznie obniżyć koszty zarządzania przepływem towarów oraz poprawiać wydajność magazynu. Opracowany przez firmę DataConsult program logistyczny Magazynier, dedykowany dla rozwiązania Comarch ERP XL, umożliwia maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej i został stworzony z myślą o przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych. Oprogramowanie dla logistyki może być także używane w trudnych warunkach. Program WMS Expert Line RFID został stworzony do stosowania w halach o wysokim współczynniku zaburzeń elektromagnetycznych. Tego typu program magazynowy daje możliwość drukowania etykiet RFID.