Czemu stosuje się multiswitch kaskadowy?

Chcesz kupić multiswitch kaskadowy? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Instalacje komputerowe znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy dana instalacja będzie funkcjonalna, decyduje wiele czynników. Musi oczywiście być niezawodna oraz zapewniać wysoką jakość transmitowanych sygnałów, jednak równie istotna będzie możliwość bezproblemowego jej skalowania. Wykonanie nowych przyłączy nie powinno wiązać się z koniecznością przeprowadzenia trudnych prac – w wyniku tego wszyscy odbiorcy nie mogliby bowiem przez określony czas połączyć się z siecią. Na szczęście stworzone zostały urządzenia, przez które skalowanie instalacji okaże się szybkie oraz bezproblemowe dla jej użytkowników – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat wymagane jest przepisami.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe poszerzenie instalacji. Jest to pudełko z umieszczonymi na bokach gniazdami i wyjściami, do jakich mocowane są przewody. Jeżeli niezbędne jest poszerzenie sieci – między innymi wówczas, kiedy nowy odbiorca wykupił usługę – musimy tylko umieścić kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć różne ilości wyjść dla abonentów – najprostsze urządzenia tego typu posiadają 8 gniazd, jednak u dostawców znajdziemy również multiswitche kaskadowe z 16, 24 lub 32 wyjściami.

Co będzie najważniejsze przy wyborze multiswitcha kaskadowego?

Jak nietrudno się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie oczywiście ilość wtyczek – dla niezbyt dużych budynków może wynosić 8, lecz w dużych domach należy rzecz jasna zastosować modele o wyższej ilości gniazd. Bardzo istotna jest także separacja między wejściami a wyjściami – w największym stopniu rzutuje wszak na czytelność sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie trzydzieści decybeli. Będzie to ważne w szczególności w instalacjach kablowych niektórych operatorów cyfrowych.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]